Убавина и Здравје (49)

Нов тренд за плетење на косата: Pipe Braid

Pipebraid е начин на плетење на косата што не сме виделе претходно.

Како до блескава кожа во домашни услови

Чистата и убава кожа е еден од главните елементи за убавината на лицето.

Намирници кои треба да ги избегнувате

Здравата исхрана не значи само да јадите здрава храна туку и да ја избегнувате онаа која не е. Секако, листата и за двете е прилично долго и тешко би било да ја сместиме во еден артикл, но постојат намирници кои се исклулчително лоши за нашето здравје и секако треба да се избегнуваат.

Сами ја фарбате својата коса? Смеете или не?

Разни трендови за убавина кои во јавноста лансираа и мнозинство производи за самостојно разубавување, доведоа тоа тоа да секоја жена може да ја бои својата коса без помош од фризер.

Не мора да потрошите куп пари за да се храните здраво

Откако се појави трендот таканаречен “суперхрана”, луѓето едноставно се опседнати со идеата за здрава исхрана.

После празниците, како да се вратите во форма?

Детоксикација и губење на тежина се двата поими кои се најмногу пребарувани на веб страните, веднаш после новогодишните празници. Нашето тело апсорбира премногу храна од вообичаено, затоа време е да се вратиме во нормала.

Како да се заштитите од студот?

Ветрот има најголемо штетно влијание. Од ветрот кожата се суши и пука, а најзагрозени се усните, рацете и очната зона. За да ви биди кожата здрава и сјајна потребна е посебна нега.

Намирници кои го забрзуваат учењето и памтењето

Преку паметен избор на храната што ја консумирате, можете да го подобрите функционирањето на мозокот.